Początki tenisa

Historia tenisa sięgaja kilkuset lat wstecz. Gra została stworzona przez pierwszych europejskich mnichów. Była rozgrywana w celach rozrywkowych podczas ceremonii religijnych. Na samym początku, piłki przerzycane były z ręki do ręki. Wkrótce powstały rękawice skórzane. Niedługo później zastąpiono je adaptacyjnymi uchwytami do skutecznego uderzania i podawanie piłki. Tak zrodziły się pierwsze rakiety. Wraz z rozwojem rakiet, piłki tenisowe również uległy częstym zmianom. Pierwsze piłki tenisowe były drewniany. To ustąpiła miejsce piłce skórzanej, wypełnionej materiałem celulozowym.

Gra szybko stała się bardzo popularna, głównie we Francji, gdzie została przyjęta przez rodzinę królewską. W okresie między 16 i 18 wiekiem, gra o nazwie “Jeu de paumme” – “gra dłoni”, była bardzo ceniona przez królów i szlachtę. Francuscy gracze zaczynali rozgrywkę krzycząc słowo “Tenez!”, co oznaczało “Graj”. Grę szybko zaczęto nazywać królewsą lub “prawdziwy tenis”.

W 1874 roku major Walter Wingfield nabył prawa patentowe do wyposażenia i reguły gry, która wykazywała bliskie podobieństwo do współczesnego tenisa. W tym samym roku pojawiły się pierwsze korty tenisowe w Stanach Zjednoczonych. Gra szybko rozprzestrzeniła się na inne części świata, takie jak Rosja, Kanada, Chiny i Indie. Boiska do krokieta były wyśmienitymi kortami tenisowymi w tamtych czasach. Kort opracowany przez Wingfield-a był w kształcie klepsydry, zwężonej przy siatce. Był on krótszy niż nowoczesne korty, które mamy dzisiaj. Jego wersja kortu i zasady gry przeszła sporo zmian i poprawek, które ewoluowały do wersji obowiązujących dzisiaj.

Historia turnieju US Open

Turniej tenisowy US Open, znany również jako “Open” lub “US Open” to czwarta i ostatnia rozgrywka turnieje wielkoszlemowe. Mecze tenisowe rozgrywane są w czasie dwóch tygodni, na ogół w sierpniu i wrześniu. Historia Open Tennis wywodzi się z dwóch odrębnych turniejów: jednego dla kobiet a drugiego dla mężczyzn. Impreza po raz pierwszy odbyła się w sierpniu w 1881 w Newport Casino w Newport w stanie Rhode Island. Był to turniej singlowy mężczyzn.

US Open historii tenisa

Minęło ponad 120 lat od czasu, gdy rozgrywano pierwszegy turniej US Open. Jest to najbogatszy turniej tenisowy na świecie z pulą nagród około 15 milionów dolarów. Triumf w nim jest rzeczą bardzo prestiżową. Myśl stworzenia US Open wyszła z inicjatywy USA Lawn Tennis Association, założonego w maju 1881 roku, który zgłosił się na ochotnika do przeprowadzenia owych rozgrywek.

Historia punktacji w tenisie

Istnieją dwie teorie, dotyczące genezy punktacji w tenisie. Pierwsza z nich głosi, że punktacja ma swoje korzenie w starożytnej numerologii. W średniowieczu, numer 60 został uznany za pomyślny lub “kompletny” w podobny sposób, do którego liczba 100 jest uważana za “kompletną” w dzisiejszych czasach. Średniowiecznego naliczanie punktów zakładało, że gra odbywa się do 60 które osiąga się w czterech krokach: 15, 30, 45 (lub 40, jak jest dziś) i wreszcie 60.

Druga teoria jest przypisany do obecności zegara na korcie. Wskazówka przesuwana była o kwadrans za każdym razem gdy zdobywany był punkt, wyglądało to następująco: 15, 30, 45 i wreszcie 60.

Tenis szczególnie, US Open jest testem umiejętności, precyzji i zręczności. Na turnieju gra obywa się o ogromne pieniądze i nagrody a dzięki wygranej można uzyskać dodatkowo duży prestiż. Gra jest popularny wśród milionów i zwykłych ludzi na całym świecie. Jeśli chcesz, być zdrowym i sprawnym, poprostu chwycić rakietę i zacznij odbijać piłkę.

Może Ci się również spodoba