Najlepsze sposoby na lepsze udzielanie porad

Istnieje kilka sposobów udzielania porad. Rzućmy okiem na niektóre z najpopularniejszych.

1. Udzielanie porad osobiście
Najłatwiej udzielić porady osobiście. Jeśli rozmawiasz z kimś i ktoś pyta o twoją opinię, najlepszą praktyką jest zaoferowanie jej uczciwie i bycie tak otwartym, jak to możliwe, zanim zaczniesz o czymś myśleć. To powiedziawszy, powinieneś również unikać udawania się jako protekcjonalny lub obraźliwy, jeśli wiesz, że nie pomoże to sytuacji.

2. Udzielanie porad przez e-mail
E-mail to doskonały sposób na przekazywanie opinii bez bezpośredniej interakcji, ale istnieją pewne pułapki, które wymagają zachowania ostrożności podczas udzielania porad za pośrednictwem poczty elektronicznej: nie wysyłaj spamu ani listów; upewnij się, że odbiorca wie co

Podczas udzielania rad innym ważne jest, aby pamiętać o kilku wskazówkach. Oto kilka najlepszych praktyk dotyczących prawidłowego udzielania porad:
– Upewnij się, że znasz swoich odbiorców
– Bądź otwarty na różne opinie – Zajmij się podstawową przyczyną problemu
– Nie próbuj być terapeutą dla wszystkich

„Istnieje rosnące zapotrzebowanie na doradztwo. Nie chodzi tylko o wsparcie klienta, ale ogólnie ludzie chcą wiedzieć, co powinni zrobić i jak zacząć. była jedną z najszybciej rozwijających się branż”.
W przeszłości wszyscy otrzymywaliśmy rady osobiście, zwykle od przyjaciela lub bliskiej osoby. W dzisiejszych czasach media społecznościowe ułatwiają udzielanie porad z daleka. W poniższym poście na blogu omówimy, czym wirtualna porada różni się od udzielania porad osobiście i jakie są niektóre korzyści z wydawania opinii w mediach społecznościowych w porównaniu z osobistym.
Wielu współczesnych ludzi lubi słuchać perspektywy innych, szukając wskazówek na określony temat lub szukając porady w kwestii, którą mogą mieć w domu lub w pracy. Dlatego wiele osób decyduje się poprosić swoich przyjaciół i bliskich o radę w kwestii pójścia do terapeuty lub poproszenia o pomoc kogoś, kogo nie znają zbyt dobrze.

Może Ci się również spodoba