Jak uzyskać lepszą poradę i zostać ekspertem

Dla przedsiębiorców ważne jest, aby wiedzieli, jak słuchać, wchodzić w interakcje i otrzymywać informacje zwrotne. Specjaliści od opinii zawsze szukają nowych sposobów na poprawę swoich umiejętności konsultingowych.

Jeśli sam chcesz być ekspertem od informacji zwrotnych, powinieneś zacząć od wysłuchania i zrozumienia tego, co próbują powiedzieć Twoi klienci. Następnie przejdź do zadawania pytań, które optymalizują przebieg rozmowy. Na koniec przekaż informację zwrotną, która sprawi, że klient poczuje się zrozumiany.
Istnieje wiele sposobów, dzięki którym przedsiębiorca może uzyskać lepsze porady i zostać ekspertem od informacji zwrotnych. Najpopularniejsze z nich to uczenie się od innych przedsiębiorców z ich branży, czytanie książek lub artykułów na ten temat oraz uczęszczanie na kursy na uniwersytecie lub szkole biznesowej specjalizującej się w doradztwie.

Najlepszym sposobem na uzyskanie opinii jest poproszenie o nią. Nie tylko pomaga ci to zrozumieć, co działa w twojej pracy, ale także sprawia, że inni czują się pewniej w twoich radach. Istnieje kilka sposobów, w jakie możesz poprosić ludzi wokół siebie o informację zwrotną – jednym z nich jest proszenie o nią w mediach społecznościowych. Po prostu upewnij się, że wszystko, co publikujesz, zawiera wezwanie do działania, aby przekazać opinię lub zadać pytania dotyczące Twojej pracy.

Eksperci od opinii są poszukiwanymi profesjonalistami, którzy mogą udzielić najlepszych porad w różnych branżach. Oto kilka sposobów na uzyskanie lepszych porad:
1. Zadawaj pytania otwarte, które wymagają długich odpowiedzi.
2. Zadawaj pytania, które tworzą zobowiązanie do działania, pytając ludzi, co zrobiliby z ich opiniami lub radą.
3. Słuchaj aktywnie i zadawaj dodatkowe pytania, gdy ktoś podzieli się z Tobą swoją opinią lub radą.
4. Wzmacniaj zaufanie pracowników, pytając, co im się podoba w sobie i jak mogą zmienić się na lepsze, aby jeszcze bardziej wpłynąć na ich pracę, cokolwiek by ona nie była dla nich (np.

Najlepszą radą jest rada, na której możesz działać i z której możesz się uczyć. To nie tylko patrzenie na to, co mówią inni, ale także zadawanie pytań o to, co chcesz zrobić i uzyskanie prawdziwej odpowiedzi. Oznacza to poświęcenie czasu na wysłuchanie opinii innych osób, a nie zawsze poleganie na opiniach innych osób.

Może Ci się również spodoba