Jaki jest najlepszy sposób na uzyskanie porady

Aby uzyskać poradę, musisz zadać właściwe pytania. Kiedy szukasz porady na jakiś temat, istnieją pewne wyrażenia, których powinieneś unikać. Wszyscy wiemy, że ludzie uwielbiają mówić o sobie, kiedy prosimy ich o radę i należy tego unikać.

Powiedzenie brzmi: „Nie pytaj fryzjera, czy potrzebujesz fryzury”. I ma to sens, ponieważ twoje włosy nie poprawią się, jeśli zapytasz go, jak wykonuje swoją pracę. Podobnie, jeśli szukasz porady na konkretny temat, nie pytaj o opinię kogoś, kto nic na ten temat nie wie. Potrzebujesz osoby, która ma doświadczenie i autorytet w interesującej Cię dziedzinie. Najlepszym sposobem na uzyskanie porady jest poproszenie o nią. Nie dowiesz się, chyba że o to poprosisz. Aby uzyskać odpowiednią poradę, ważne jest, abyś czuł się wystarczająco komfortowo z osobą udzielającą porady.

Dużo mówiło się o tym, jak ludzie powinni prosić o pomoc i nie wstydzić się tego. Proszenie o pomoc jest teraz bardziej akceptowalne w społeczeństwie niż kiedykolwiek wcześniej. Niektórzy eksperci twierdzą nawet, że uzyskanie pomocy od kogoś innego stało się bardziej krytyczne niż kiedykolwiek wcześniej, a to oznacza, że proszenie o pomoc powinno być teraz łatwiejsze niż kiedykolwiek wcześniej.

Sposób, w jaki wybieramy naszych przyjaciół, naprawdę wpływa na jakość ich porad, które otrzymujemy, prawie we wszystkim, od związków, kariery, zdrowia po finanse. Znalezienie porady nie jest tak łatwe, jak mogłoby się wydawać. Istnieje tak wiele platform, że większość z nich może wydawać się bezużyteczna lub onieśmielająca. Możesz czuć się zagubiony i zdezorientowany, jeśli chodzi o znalezienie najlepszego dla siebie sposobu.

Pierwszą rzeczą, którą powinieneś zrobić, to zacząć od zastanowienia się, jakiego rodzaju porady szukasz. Szukasz porady ogólnej? Porady na konkretny temat? Niezależnie od tego, czy jest to najlepszy czas na kupno lub sprzedaż domu, jak przygotować się do dużego wydarzenia, ile kosztują dzieci… Dobrze jest zastanowić się, gdzie będą wykorzystywane Twoje porady i dla jakiej grupy odbiorców są one przeznaczone.

Może Ci się również spodoba