Jakie są najpopularniejsze gry na PC?

Ciężko jest stwierdzić, jakie gry na PC są najpopularniejsze. Istnieje wiele rankingów, podsumowujących kolejne sezony, ale oczywiste jest, że w zależności od tego, kiedy przeprowadzano ankietę, wyniki będą się różnić. Ponadto znaczną część rynku opanowało nielegalne oprogramowanie – w tym gry, które co prawda ze względu na swoje pochodzenie stanowią zagrożenie dla naszych komputerów, ale mimo to są chętnie wybierane, ponieważ o wiele tańsze od oryginałów. Biorąc pod uwagę także ten, podziemny rynek trudno jest ocenić, które gry zdobyły sobie najwięcej zwolenników.

Poza tym warto też zauważyć, że niektóre gry są skierowane do konkretnej grupy potencjalnych użytkowników. Jest tak np. z serią The Sims, która stała się najbardziej docenianą grą wśród kobiet.

Oczywistym jest, że jeśli jakaś gra dobrze przyjmie się na rynku, producenci nie rezygnują z możliwości osiągania dzięki niej dalszych zysków, tylko wypuszczają na rynek kolejną wersję, jeśli i ona przyjmuje się dobrze myślą nad trzecią, a gracze mają pewność, że szybko się nią nie znudzą.

Mówiąc o grach na PC nie możemy zapominać o takich hitach jak “World of Warcraft”, “Gothic”, “Need for Speed” czy “Call of Duty” – te, podobnie jak wiele innych miały swoje kontynuacje i wielu wiernych fanów, którzy niejednokrotnie byli gotowi poświęcić swoje życie prywatne dla możliwości spędzania czasu przed komputerem i coraz lepszego poznawania alternatywnego, wirtualnego świata.

Oczywiście, często mamy do czynienia z grami, które nie są zbyt skomplikowane i dopuszczając największe trudności bylibyśmy w stanie poświęcić jej najwyżej dzień.

Producenci zdają sobie sprawę, że aby gra zyskała sobie odpowiednią sympatię, musi być wyposażona w odpowiednią fabułę, gracz musi przechodzić długie i skomplikowane potyczki aby znaleźć się na kolejnym poziomie. Niejednokrotnie jego wirtualny bohater ma też własne, “ludzkie” potrzeby, nie jest tylko maszynką do zdobywania trofeów i dążącą do zwycięstwa.

Obecnie gry komputerowe stają się arcydziełami grafiki, wydają się być alternatywnym światem wprost z lustrzanego odbicia, czasem wręcz upiornego – o tym możemy mówić chociażby w przypadku znakomitej, polskiej produkcji “Wiedźmin”, stworzonej na podstawie książki Andrzeja Sapkowskiego i nakręconego później filmu.

Na dobrą sprawę gier jest tak dużo, że nie można wymienić wszystkich najpopularniejszych, każdy ma swoich faworytów. Dla niektórych “Titan Quest” będzie najwspanialszy, inni nie dadzą się przekonać, że może być coś lepszego od “Króla Artura”. Wiadomo, że gusta są różne, a żaden z graczy nie ma możliwości poznania i przejścia ich wszystkich, bo musiałby poświęcić na to kilka żyć (i to nie tych wirtualnych).

Wiele osób zastanawia się, skąd w innych takie szaleńcze pragnienie marnowania swojego czasu na zupełnie bezsensowne zajęcia, jakim wydają im się być gry fabularne, przygodowe i akcji. Prawda jest taka, że nikt kto nie spróbował, nie zrozumie, a ten kto nie tylko spróbował i zasmakował nie ma ochoty na tłumaczenia.

Może Ci się również spodoba