Jak znaleźć tanie bilety lotnicze?

Ludzie szukając tanich biletów lotniczych poruszają się najczęściej po jednym serwisie , w którym wcześniej kupili już bilet. Wielu nie zdaje sobie sprawy, że dana oferta nie zawsze jest najtańszą. W jednym tygodniu Ryanair.com będzie najtańszy, a w następnym Wizzair.com lub Easyjet.com

Ponadto niektóre serwisy są bardziej przejrzyste od innych i oferty ze względu na typ i miejsce są łatwiejsze do wyszukania. Wiele stron z tanimi biletami w rzeczywistości oferuje bilety w cenach normalnych biletów rejsowych w klasie turystycznej lub niewiele taniej. Większość serwisów jest nastawiona na pośrednictwo i sama nie obsługuje lotów dlatego podczas poszukiwania najtańszej oferty należy korzystać bezpośrednio ze oficjalnych stron linii lotniczych. Aby kupić bilet naprawdę tanio musisz poświęcić trochę czasu przeszukując serwisy i porównując oferty. Nie decyduj się za zakup na pierwszej wyszukanej stronie!

Im jesteś bardziej elastyczny, tym lepsza będzie oferta, którą znajdziesz. Oczywiście niektórzy nie lubią latać w nocy lub z przesiadkami co zazwyczaj zajmuję więcej czasu lecz często jest tańsze.

Gdy wyszukujesz danego lotu w formularzu na stronie zostaw większość opcji otwartych. Pozwoli to na poszerzenie ilości znalezionych lotów.

Przeglądając oferty różnych przewoźników, przy locie w dwie strony, zwróć uwagę na możliwość kombinacji lotów, “tam” – jeden przewoźnik, “powrót” – inny przewoźnik. Często taka usługa okazuje się tańsza niż lot w dwie strony obsługiwany przez jedna firmę.

Pamiętaj, że cena sugerowana podczas wyszukiwania bardzo często znacząco wzrasta przy finalizacji zamówienia. Czytaj uważnie co obejmuje kwota, która widnieje w ofertach wyszukiwarki.

Sposobem na znalezienie klienta przez przewoźników jest maksymalne obniżenie ceny poprzez ukrycie kosztów tj. dodatkowe opłaty za bagaż, opłaty “wirtualnej odprawy” na stronie www, ukryte przymusowe ubezpieczenia czy opłata za zakup kartą kredytową gdzie w większości serwisów jest to jedyna szybka forma płatności.

Przed finalizacja zakupu przeczytaj uważnie szczegóły oferty. Innym aspektem jest data zakupu biletu lotniczego. Kupuj bilety 2-3 miesiące przed spodziewanym wylotem. Możesz w ten sposób znaleźć więcej ofert po mniejszych kosztach.

Jeśli masz pewną elastyczność w terminach, zawsze możesz sprawdzić wiele dat oscylujących w obrębie wcześniej zaplanowanej.

Znajdując wyjazd dzień później lub dzień wcześniej, możesz zaoszczędzić sporo. Na ogół najtańsze dni podróży są we wtorki, środy i soboty. Pamiętaj, że okresy świąteczne są najdroższe i często miejsca zarezerwowane są pół roku wcześniej.

Ale bez względu na okres, ceny biletów lotniczych są nieprzewidywalne, więc sprawdź wiele dat, jeśli możesz latać, w dowolnym terminie. Wreszcie, jeśli naprawdę chcesz latać tanio, zawsze możesz wybrać się w inne miejsce, do którego aktualna oferta jest naprawę tania.

Oczywiście nie może tego zrobić, jeśli lecisz w dane miejsce w celach innych niż wakacje. Ale jeśli chcesz spędzić tylko miłe wakacje, wyszukaj kilka miejsc, do których chciałbyś się wybrać i sprawdź ceny biletów lotniczych w te rejony. Możliwe, że będzie to jeszcze lepiej spędzony czas niż masz w miejscu początkowo zaplanowanym. Nawet dzięki tanim lotom możesz zaoszczędzić wystarczająco dużo pieniędzy, aby zapłacić za kolejny krótki urlop gdzieś indziej.

Może Ci się również spodoba