Jak polepszyć swoją zdolność kredytową?

Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, aby poprawić swoją zdolność kredytową, to dowiedzieć się, jakie informacje na temat twojego konta posiada firma kredytowa. Posiadająć te informacje można opracować plan, co zrobić, aby zwiększyć swój wynik.

Nie ma pewnego sposobu, aby zwiększyć swój wynik szybko, ale są rzeczy, które można zacząć robić od zaraz. Takie działania przyczynią się w dłuższej perspektywie.

Jedną z głównych rzeczy, które trzeba zrobić, aby zwiększyć swój wynik jest płacenie rachunków na czas. Za każdym razem. Pamiętaj, że niektóre firmy mają okresy karencji, ale różnią się one i mogą zgłaszać zwłokę nawet gdy był to tylko jeden dzień. Dlatego niezwykle ważne jest, aby wykonywać płatności na czas.

Dbanie o niskie salda pomoże również zwiększyć twój wynik. Jeden trick może polegać na tym, aby przenieść środki z sald debetowych na wszystkie karty kredytowye. Źle wygląda, gdy jedna karta posiada maksymalny kredyt, a na innych nie ma zapożyczenia w ogóle. Równomierne rozłożenie zadłużenia jest korzystne przy obliczaniu zdolności kredytowej.

Kolejne działanie to spłata swojego długu lub pozbycie się debetu. Nie oznacza to zamknięcia konta. Nie chcesz go zamykać, wystarczy zapłacić część długu. Kiedy ocena jest obliczana brana jest pod uwagę informacja jak duży kredyt jest dostępny w stosunku do kredytu jaki został wykorzystany. Po zamknięciu konta zmniejsza się ilość dostępnego kredytu oraz automatycznie kwota skutków zadłużenia obliczana jest inaczej.

Popraw błędy znalezione w raportach kredytowych. Np:

– konta, które nie są twoje

– opóźnienia w płatnościach, które nie są opóźnieniami, gdyż zostały zrealizowane w terminie

– należności, które zostały spłacone, a które nie zostały oznaczone jako wykonane

Niektóre firmy szybko raportują o niezgodnościach firmy kredytowye. Jednak są opieszałe przy usuwaniu złych ocen. To do Ciebie należy obowiązek przeglądnięcia formularza i upewnienia się, że informacje o Tobie są aktualne i czyste. Nie trzeba zatrudnić firmy do usuwania złych informacji.

Pamiętaj, pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, aby oczyścić raport kredytowy jest uzyskanie informacji o zdolności kredytowej. Jeżeli nie wiesz na jaki kredyt bank ci zezwoli,nie ma sensu czyścić swoich danych. Pozwoli ci to zaoszczędzić czas, nerwy i pieniądze.
Może Ci się również spodoba