Jakie są najpopularniejsze gry na PS3?

Popularne PS3 to nic innego, jak wypuszczone przez firmę Sony PlayStation 3, firmowa konsola do gier. Jest jedną z droższych propozycji – taki zakup to wydatek rzędu nawet kilku tysięcy złotych. Oczywiście wprost proporcjonalnie do ceny wzrasta jej jakość, umożliwiająca podłączenie do wielu nośników pamięci elektronicznym, ponadto posiada wbudowaną przeglądarkę oraz wszelkie możliwości ku przekształceniu jej w normalnie działający komputer, który będzie przy tym doskonały dla fanów gier.

PS3 charakteryzuje się wysoką jakością dźwięku, sporą pamięcią operacyjną, wydajnością i dużą pamięcią masową. Umożliwia też doskonałą komunikację z innymi sprzętami elektronicznymi.

Po jakie gry często sięgają użytkownicy PS3? Oczywiście po te, które najlepiej spełniają ich oczekiwania względem tej rozrywki. Doskonałym przykładem mogą być gry, wypuszczone na rynek jako dodatkowe akcesorium do filmów, które cieszyły się sporą popularnością i mamy wszelkie powody, by przypuszczać, że z grą stanie się analogicznie. Przykładami takich, “filmowych” dzieł są: Rise of the Argonauts czy seria gier o Harrym Potterze.

Warto wspomnieć o chętnie wybieranej Resistance, osadzonej w realiach alternatywnego świata, niespustoszonego terrorem II wojny światowej, za to borykającego się z tajemniczymi, niszczycielskimi potworami, chcącymi zniszczyć wszystko, co spotkają na swojej drodze.

Jednak potrzeba odprężającej rozrywki nie jest wszystkim, czego żądają użytkownicy, korzystający z PS3 – sporą popularność, także wśród dojrzałych osób zapewniły sobie gry muzyczne, zaprojektowane specjalnie z myślą o fanach danego zespołu – umożliwiają one spokojny śpiew, delikatnie zagłuszany przez głośniki oraz urozmaicana oryginalnym teledyskiem, znajdującym się na ekranie. Taką grą jest np. Queen czy ABBA.

Poruszając temat gier na PS3 nie możemy pominąć serii Grand Theft Auto (w skrócie GTA) – uważaną za jedną z najbardziej demoralizujących i brutalnych gier, ale jednak zyskała sobie olbrzymią popularność. Wcielamy się w niej w zdeprawowanego złodzieja, który w kolejnych wersjach gry posuwa się do coraz podlejszych i brutalniejszych czynów.

Poza tymi egzemplarzami, wzbogaconymi o odpowiednią fabułę, możemy znaleźć także te prostsze, popularne “strzelanki”, jak Socom czy wyścigów jak Race Driver, Colin McRae czy Need for Speed. Niektóre gry nadają się do różnych konsoli, jednak na każdej z nich wypadają nieco inaczej. Jeśli o to chodzi, to PS3 jest jak do tej pory najdoskonalszą z nich i najbardziej praktyczną, bez względu na to, czy zamierzamy grać samodzielnie, czy drużynami.

Nie sposób wymienić wszystkich tych, które przypadły do gustu graczom. Nie możemy pominąć Far Cry, historii człowieka, który chciał znaleźć swoją spokojną przystań w życiu a okazało się, że znów czeka go walka – jak zwykle ciekawa fabuła, skomplikowane zadania i atrakcyjne grafiki sprawią, że gracz szybko się w niej odnajdzie.

Oczywiście jest jeszcze Motorstorm, Unreal Tournament czy Guitar Hero, oraz wiele innych znakomitych dzieł, mających na świecie gęste rzesze swoich fanów.

Może Ci się również spodoba