Jakie są zalety i wady diety Keto?

Dieta Keto to niskowęglowodanowa, wysokotłuszczowa dieta, która jest promowana jako skuteczny sposób na utratę wagi.

Zalety diety Keto:

– Pomaga schudnąć
– Zmniejsza ryzyko chorób sercowo-naczyniowych dzięki zdrowszemu poziomowi cholesterolu
– Twój mózg będzie mógł wykorzystywać ketony jako główne źródło paliwa, dzięki czemu będzie bardziej wydajny i mniej zmęczony

Wady diety Keto:

– Niektórzy ludzie nie odczuwają korzyści, których oczekiwali od swojej diety. Na przykład niektórzy ludzie mają trudności z utrzymaniem zwykłej rutyny ćwiczeń przy tego rodzaju diecie.
Dieta ketogeniczna to dieta niskowęglowodanowa, wysokotłuszczowa. Był używany przez wiele osób w przeszłości i przeprowadzono kilka badań na jego poparcie. Wady tej diety to utrata wagi, zwiększony głód, a czasem nieregularne wypróżnienia.

Diety ketogeniczne są również bardzo restrykcyjne pod względem wyborów żywieniowych – mogą być trudne do utrzymania na dłuższą metę, ponieważ trudno jest jeść poza domem, gdy nie wiesz, jakie jedzenie będzie działać z twoim planem diety ketonowej. Inną wadą jest to, że możesz odczuwać nieświeży oddech lub nieprzyjemny zapach ciała, ponieważ ciała ketony są wytwarzane jako paliwo podczas tego procesu.

Plusy: Ludzie mogą rozpocząć dietę w poniedziałek i zakończyć ją w niedzielę, tworząc dla nich bardziej zrównoważony styl życia. Dieta ketogeniczna nie wymaga żadnych suplementów odchudzających ani leków.

Minusy: Oprócz braku węglowodanów w diecie, w diecie ketogenicznej brakuje również niezbędnych składników odżywczych, takich jak wapń, żelazo i białko, potrzebnych do prawidłowego funkcjonowania organizmu.

– Dieta ketonowa to dieta niskowęglowodanowa, wysokotłuszczowa. Ogranicza ilość węglowodanów i cukru w diecie człowieka poprzez ograniczenie spożycia węglowodanów i cukru.
– Wykazał zdumiewające wyniki w zakresie utraty wagi i leczenia cukrzycy.
– W porównaniu z innymi dietami, dieta ketonowa jest stosunkowo łatwa do przestrzegania.
– Dieta ketonowa może być droga, szczególnie jeśli nie jesteś ostrożny przy zakupach żywności – zazwyczaj zaleca się kupowanie tylko wysokiej jakości mięsa i organicznych warzyw, ponieważ są one mniej przetworzone.

Może Ci się również spodoba