Porównanie diety niskowęglowodanowej z dietą ketogeniczną

Dieta ketogeniczna to dieta niskowęglowodanowa mająca na celu wprowadzenie organizmu w stan ketozy, czyli stanu metabolicznego, w którym zapasy tłuszczu są rozkładane i wykorzystywane na energię.

Dietę ketogeniczną można porównać do diety niskowęglowodanowej, ponieważ obie zmniejszają spożycie węglowodanów. Diety ketogeniczne powodują intensywną utratę wagi, ale zmniejszenie spożycia węglowodanów może prowadzić do kilku problemów zdrowotnych. Aby mieć pewność, że program odchudzania osiąga najlepsze wyniki, ważne jest, aby poświęcić trochę czasu i przeprowadzić odpowiednie badania przed podjęciem decyzji o konkretnym rodzaju diety. Wiadomo, że dieta ketogeniczna ma wiele korzyści zdrowotnych, takich jak utrata masy ciała, poprawa poziomu energii i zmniejszenie stanu zapalnego.

Jednak niektórzy lekarze zalecają również diety niskowęglowodanowe w celu utraty wagi i mogą zapewnić te same korzyści zdrowotne. Diety niskowęglowodanowe są zwykle bogate w białko i tłuszcze, które są mniej kaloryczne niż węglowodany. Diety niskowęglowodanowe mogą również obniżyć poziom kortyzolu, hormonu uwalnianego w stresujących warunkach lub gdy organizm przystosowuje się do nowego środowiska.

Diety niskowęglowodanowe zmniejszają głód, więc mogą być polecane osobom, które chcą schudnąć, ale nie mają wystarczająco dużo czasu ani siły woli, aby przestrzegać tradycyjnych planów dietetycznych, takich jak liczenie kalorii. Zawsze jest czas, kiedy mamy ochotę zrezygnować z węglowodanów, ale niektóre diety niskowęglowodanowe mogą nie być najlepszą opcją dla ich zwolenników. Dieta ketogeniczna jest często uważana za jedną z najlepszych diet niskowęglowodanowych, ponieważ pomaga schudnąć i zmniejsza ryzyko chorób serca. Jednakże, gdy ludzie są na diecie ketonowej, muszą znacznie zmniejszyć spożycie węglowodanów i zrezygnować z wielu pokarmów, które mogą im się podobać.

Dieta niskowęglowodanowa jest często postrzegana jako łatwy sposób na szybkie schudnięcie i spalanie tłuszczu. W przeciwieństwie do diety ketogenicznej, ten rodzaj planu żywieniowego nie ogranicza nikogo w spożywaniu jakichkolwiek grup żywności. Nie jest również konieczne, aby ktoś przechodził na bardzo rygorystyczną dietę niskowęglowodanową, ponieważ wiele osób uważa, że nawet na planie niskowęglowodanowym

Dieta niskowęglowodanowa to dieta bogata w mięso, jajka i ser oraz uboga w owoce, warzywa, zboża i cukier. Dieta ketogeniczna to wysokotłuszczowa dieta niskowęglowodanowa, która ogranicza węglowodany do 20 gramów dziennie lub mniej. Diety niskowęglowodanowe można również nazwać dietami ketogennymi, ponieważ są bardzo podobne. Diety niskowęglowodanowe są lepsze dla osób, które muszą szybko schudnąć, ale keto może być lepsze dla osób z pewnymi schorzeniami, takimi jak epilepsja lub cukrzyca. Dietę niskowęglowodanową polecamy osobom z problemami trawiennymi, takimi jak zespół jelita drażliwego.

Może Ci się również spodoba