Podstawowe informacje o noclegach w hotelach.

Wyjeżdżając na wakacje czy służbowo często zmuszeni jesteśmy do noclegów w hotelach oferowanych przez biura podróży lub pracodawcę. Nie mamy wolnej ręki w wyborze miejsca noclegu, co nierzadko naraża Nas na niepotrzebne rozczarowania, problemy i dodatkowe stresy. Aby uniknąć tego typu wydarzeń dobrze jest sprawdzić docelowy hotel i dowiedzieć się jakie są nasze podstawowe przywileje i obowiązki.

Na początek warto jest przeczytać opinie o hotelu, które zamieszczane są na wielu forach internetowych lub zapytać wśród znajomych, którzy odwiedzili już wcześniej hotel. Niestety tylko tyle możemy dowiedzieć się przed dotarciem na miejsce.

Gdy już znajdziemy się w wybranym hotelu pierwszą informacją, o którą powinniśmy zapytać (gdy jest to tylko jedna noc), jest godzina opuszczenia pokoju. Nawet kilku minutowa zwłoka wiąże się ze sporymi dodatkowymi kosztami.

Następną kwestią są pokoje. Nierzadkim incydentem jest umieszczanie gości w pokojach o gorszym standardzie (np. bez balkonu czy w oknami na ulice) w celu wyłudzenia pieniędzy, chociaż umowa z organizatorem pobytu mówiła o innych warunkach. Za zmianę pokoju zazwyczaj trzeba płacić extra. Co się tyczy obsługi pokojowej (tzw. room service), ich obowiązkiem jest codzienne sprzątanie pokoju, ścielenie łóżek i wymiana ręczników, a raz w tygodniu umycie łazienki i wymiana pościeli. Za te czynności mile widziany jest napiwek, ale nie jest on konieczny.

Wyżywienie w hotelach nie należy do tanich przyjemności. Polecam tutaj pobyt w formie ‘all inclusive’, czyli jedzenie w cenie pobytu. Do opcji ‘all’ należy śniadanie, obiad i kolacja, napoje bezalkoholowe zimne i gorące oraz regionalne trunki. W hotelach 4-5 gwiazdkowych można się jeszcze spotkać z dodatkowymi przekąskami i lunchem. Pamiętajmy o zapoznaniu się z godzinami wydawania posiłków. Innymi formami wyżywienia są jeszcze śniadania z obiadokolacją. Polecam tę opcję dla urlopowiczów z mniejszym apetytem.

Rozrywki hotelowe. Każdy hotel stara się w jak najlepszy sposób umilić pobyt swoim gościom. Dlatego też oferuje im pełną gamę najróżniejszych atrakcji. Jednak rozsądnie jest wiedzieć, które z nich są darmowe, a za które trzeba słono zapłacić. Gorąco polecam zabawy i rozrywki prowadzone przez hotelowych animatorów. Są to zazwyczaj ludzie bardzo mili, weseli i otwarci. Praktycznie w każdym hotelu można znaleźć jeszcze siłownie i fitness, sauny, baseny a nawet korty tenisowe. Korzystanie z tych miejsc jest bardzo przyjemne, ale również dodatkowo płatne.

Podane wyżej podstawowe informacje powinny ułatwić i umilić pobyt w każdym hotelu na świecie, więc warto o nich pamiętać.

Może Ci się również spodoba