Karaluchy i prusaki. Jak zwalczyć? Jak się ich pozbyć?

Prusaki i karaluchy są typowymi stworzeniami zamieszkującymi nasze mieszkania. Lubią zwłaszcza pokojową temperaturę i są wszystkożerne (jedzą nawet złuszczony ludzki naskórek). Ukrywają się zazwyczaj w szczelinach ścian, za szafami, boazerią, listwami, pod zlewozmywakami i kuchenkami. Prusaków i karaluchów nie należy lekceważyć gdyż przenoszą niebezpieczne dla człowieka choroby bakteryjne i wirusowe, mogą także powodować alergie. Zanieczyszczają również artykuły żywnościowe i sprzęt kuchenny. Obecność karaluchów i prusaków powoduje charakterystyczny, nieprzyjemny zapach, spowodowany przez odchody, wydzielinę z gruczołów i martwe owady.

Zwalczanie karaluchów i prusaków:

* Należy kontrolować i polepszać warunki higieniczne panujące w mieszkaniu,

* Załatać wszelkie szczeliny szczególnie w łazience i kuchni,

* Najskuteczniejszą metodą jest zastosowanie chemicznych środków owadobójczych np. w proszku, w żelu, w sprayu (np. firmy Globol),

Kiedy karaluchy lub prusaki pojawią się w bloku czy też w domu wielorodzinnym ważne jest aby wszyscy mieszkańcy podjęli z nimi walkę. Warto o problemie poinformować administrację budynku, gdyż tylko całkowita dezynsekcja jest w stanie wytępić te owady.

Może Ci się również spodoba