Jakie są najpopularniejsze gry na Xbox-a?

Gigant branży komputerowej, firma Microsoft, wypuściła na rynek swoją pierwszą konsolę do gier wideo o nazwie Xbox pod koniec 2001 roku i niemal natychmiast odniosła sukces. Cztery lata później dokonano sporych modernizacji, chcąc oddać do rąk klientów jak najdoskonalszy produkt, którym był Xbox 360.

Xbox jako pierwsza konsola umożliwił zapisywanie gry na specjalnie do tego wmontowanym dysku – co prawda produkty innych firm też to umożliwiały, ale wymagały zakupu dodatkowych kart pamięci. Ponadto dzięki wbudowaniu odpowiednich portów i wyposażeniu konsoli w usługę xbox live przestawienie na opcję kilkuosobowej gry stało się dziecinnie proste.

Oczywiście, podobnie jak w przypadku wszystkich urządzeń, przeznaczonych dla graczy, Xbox nie miałby najmniejszych szans na powodzenie, gdyby nie pasjonujące i emocjonujące gry, tworzone specjalnie z myślą o tych konsolach.

Zastanawiając się nad tym, jakie są najpopularniejsze gry na Xbox-a nie możemy pominąć gry Halo, która stała się swoistym fenomenem już od pierwszej części (jak dotąd wypuszczono na rynek trzy), traktującej o kosmitach, dążących do całkowitego zniszczenia ziemi i zagłady ludzkości. Przyjęła się z doskonałym odbiorem ze strony graczy, jest fabularną przygodą, wzbogaconą w wiele elementów sensacyjnych.

Podobnie jak wiele innych jest misją, mającą zaprowadzić naszego bohatera ku zwycięstwu. Jeśli decydujemy się na multiplayer (udział wielu graczy), musimy zdawać sobie sprawę z tego, że później kontynuowanie gry będzie utrudnione, jeśli jeden z nich nie będzie mógł usiąść przed konsolą. Ten problem jednak przynajmniej częściowo rozwiązuje dodatkowa opcja w formie karty pamięci.

Kolejnymi grami, które zdobyły sobie największą sympatię u użytkowników są chociażby Fallout, Fable, Call of Duty czy Gears of War. Pierwsza z nich to historia o próbie opanowania fuzji nuklearnej, która kończy się porażką, a późniejsza fabuła dotyczy tylko wyobrażonego świata po przejściu apokalipsy. Nasz bohater, podobnie jak w większości innych gier jest cudownie ocalałym synem sprawiedliwości, który ma do wykonania ważną misję, od której zależy dobro wszechświata.

Każda gra trwa przez określoną ilość dni, krótsze od 50, najdłuższe do ponad stu lub nawet dwustu – jeśli użytkownik nie zdoła w tym z góry przeznaczonym czasie dokończyć zadania, przegrywa. Przykładowo Gears of War to zgrabne połączenie walki z dzikimi, pierwotnymi siłami i sensacyjną nutą gier akcji, umożliwiające branie udziału w zabawie nawet większej ilości użytkowników – najlepiej parzystej, wtedy mają możliwość podzielenia się na drużyny i walki przeciwko sobie.

Gier na Xboxa jest oczywiście mnóstwo. Nie możemy zapominać o Command & Conquer, Final Fantasy czy oczywiście kultowym Quake’u, w którym naszym zadaniem staje się unieszkodliwienie krwiożerczych kosmitów, chcących unicestwić ziemię.

W każdej grze mamy szeroki wybór broni, ale xbox to nie tylko walka – znajdzie się też coś dla pasjonatów piłki nożnej (kolejne wersje gry FIFA), hokeja (NHL) czy wyścigów samochodowych (znane wszystkim Need For Speed).

Może Ci się również spodoba