Jakie są najpopularniejsze gry na Wii?

Wii jest konsolą, wprowadzoną na rynek dzięki staraniom japońskiej firmy Nintendo, i różni się od innych tym, że posiada specjalnego, bezprzewodowego pilota, umożliwiającego interaktywne sterowanie grą. Ponadto Wii wyposażono w możliwość energooszczędnego poboru aktualizacji za pomocą internetu. Bywa chętnie wybierana przez rodziców młodszych dzieci, chcących uchronić je przed kontaktem z treściami nieadekwatnymi do ich wieku – aby uruchomić grę z wyższymi ograniczeniami wiekowymi należy podać stosowne hasło (oczywiście znane tylko rodzicom).

Gry na Wii są zdecydowanie mniej brutalne, ponieważ już w samej idei przeznaczone dla młodszych użytkowników, którzy mają nieco inne potrzeby.

Jedną z częściej polecanych gier ostatnich kilkunastu miesięcy jest Wii Fit, umożliwiające coś w rodzaju ćwiczeń z wirtualnym instruktorem, bardziej skomplikowane wersje dają możliwość treningu tenisa, koszykówki czy siatkówki. Różni się od wszystkich innych tym, że nie tylko pozwala na przyjemne spędzanie wolnego czasu, ale też propaguje aktywne spędzanie wolnego czasu.

Wii daje też możliwość rozegrania bijatyk – ale nie tych krwawych i brutalnych, ale wręcz przyjemnych. Naszymi bohaterami i przeciwnikami są zabawni bohaterowie popularnych gier i bajek, a wszystko odbywa się w nastroju humorystycznym.

Inną propozycją jest chociażby Guitar Hero, które umożliwia nam wczucie się w gwiazdę rocka, wykonującą najpiękniejsze światowe solówki i systematycznie przechodzimy do coraz trudniejszych utworów, korzystając z gitary, znajdującej się w zestawie z grą.

Gry na Wii dzielą się podobnie jak wszystkie inne. Niektóre są strzelankami, inne przygodówkami, jeszcze inne skłaniają nas do myślenia, zakrawając na miano gier logicznych. Niekiedy trzeba się wykazać odpowiednią strategią, ale najczęściej są to produkty skierowane do najmłodszych oraz dla osób niechętnych przemocy – choćby i tej, odbieranej w grach.

Wii to też kultowy Mario, nieco bardziej zaawansowany graficznie niż klasyczna wersja, osadzany we wciąż nowych stylistykach i stawiany przed obliczem nowych przygód (chociażby Mario Kart czy Mario Party).

Olbrzymie wrażenie na użytkownikach Wii zrobiła cała seria gier o Harrym Potterze, dostosowana fabularnie i tematycznie do wychodzących po kolei tomów tej niezwykłej opowieści o przygodach dorastającego, młodego czarodzieja.

Niektóre, jak np. Littlest Pet Shop umożliwiają najmłodszym poznawanie, pielęgnowanie i troszczenie się o słodkie (może tylko trochę nierealne) małe zwierzątka.

Link’s Crossbow Training jest wyposażona w specjalnego pilota w kształcie pistoletu, umożliwiającego trening zręczności i celności, która wbrew pozorom może się przydać nie tylko, jeśli zamierzamy w przyszłości zdecydować się na zawód snajpera.

Znakomita większość gier na Wii niesie ze sobą nie tylko rozrywkę i relaks, ale przede wszystkim jakieś walory edukacyjne. Niektóre zachęcają do wspólnych ćwiczeń lub treningów, inne (DDR Hottest Party) pokazują nam, jak wielką przyjemnością może być taniec, jeszcze inne zwyczajnie pozwalają nam się uśmiechać.

Może Ci się również spodoba