Jak zrobić samodzielnie stronę internetową?

1. Jeśli jesteś zdecydowany na tematykę strony zastanów się nad tym jakie treści chcesz przez nią przekazać i w jaki sposób. Postaraj się aby zawartość strony była czytelna.

2. Jeśli chcesz stworzyć własną stronę i opublikować ją w Internecie potrzebujesz dwóch podstawowych rzeczy: miejsca na serwerze gdzie umieścisz stronę (hosting) oraz domeny lub subdomeny.

3. Hosting może być darmowy lub płatny. Płatna opcja daje większe możliwości oraz jest pozbawiona reklam wyświetlanych na twojej stronie, co zazwyczaj jest mankamentem darmowego hostingu.

4. Zakup domeny jest dobrym posunięciem jeżeli chcesz aby nazwa strony była identyfikowana z nią jednoznacznie np. nazwa firmy lub nazwa hobby o którym piszesz. Aby kupić domenę wystarczy wpisać w okno wyszukiwarki „kup domenę”. Przy zakupie możesz wybierać z pośród wielu rozwinięć domenowych. Jeśli strona jest przeznaczona tylko dla jednego kraju warto wybrać końcówkę przypisaną do tego kraju np. dla Niemiec „.de”. Jeśli twoja strona ma być międzynarodowa warto zakupić domenę z rozwinięciem „.com”. W przypadku tworzenia małej strony można wybrać opcję subdomeny (youname.website.com) czyli adresu współnależącego do domeny głównej (website.com). Jest to opcja darmowa najczęściej dostępna dla darmowego hostingu.

5. Tworząc prostą stronę warto skorzystać z edytora html. Można się wspomagać kursami html online.

6. Grafikę na stronie możesz wykonać samodzielnie lub wspomóc się gotowymi szablonami.

Możesz łatwo znaleźć taki szablon wpisując w wyszukiwarce „free templates”.

7. Po stworzeniu strony musisz umieścić ją na serwerze wraz z grafiką i innymi plikami oraz skonfigurować domenę. Konfiguracja domeny, przy zakupie własnej, zazwyczaj sprowadza się do przypisania odpowiednich adresów DNS, które są przypisane do każdego serwera.

8. Jeśli wszystko działa co jakiś czas warto dodawać nowe treści na swoją stronę WWW aby była bardziej atrakcyjna.

Może Ci się również spodoba