Jak wykupić ubezpieczenie na życie po zdiagnozowaniu raka?

Szacuje się, że lekarze w Stanach Zjednoczonych w 2007 r zdiagnozowali ponad 1,4 milionów nowych przypadków raka, z czego nastąpiło ponad 559.650 zgonów związanych z rakiem. Jeśli przetrwasz przez okres co najmniej pięciu lat po diagnozie, możesz przygotować się na kolejną walkę: zakup ubezpieczenia na życie.

Zakup ubezpieczenia na życie dla chorych na raka jest wyzwaniem, ale nie jest niemożliwe. Twoje szanse na spełnienie warunków zależą w dużym stopniu od rodzaju, gatunku i stadium raka, a nawet od planu leczenia. Istnieje związek między oceną jaką otrzymasz i uleczalnością konkretnego raka. Niektóre rodzaje raka skóry, na przykład, są uważane w zakładach ubezpieczeń na życie za mało ryzykowne i mogą nawet nie mieć wpływu na wysokość składki.

Wnioskodawcy leczący się na raka piersi i raka prostaty, w idealnych warunkach, mogą nawet uzyskać standardową opinię w rankingu. Ale pacjenci z białaczką lub rakiem jelita grubego mogą wypaść w rankingu “poniżej standardu” ale mogą zostać również odrzuceni. Każda osoba u której wykryto przerzuty prawdopodobnie nie będzie w stanie uzyskać pozytywnej opinii od towarzystwa ubezpieczeniowego.

Dr Charles Levy, starszy wiceprezes i dyrektor medyczny AIG American General Life Insurance Cos, mówi: “Mamy coraz większe możliwości różnicowania ryzyka poszczególnych nowotworów”. Ubezpieczyciele na życie, jak AIG American General posiadają wyrafinowane tabele do ustalenia składki na podstawie rodzajów raka i leczenia. Końcowym rezultatem jest lepsze dostosowanie składki, ponieważ przypadki klientów są bardziej róznicowane.

Najczęściej ubezpieczyciele nie oferują ubezpieczenia dla kogoś, kto jest jeszcze w trakcie leczenia raka. W zależności od rodzaju nowotworu, ubezpieczyciel może również wymagać dopłaty. Zazwyczaj są to tymczasowe płaskie stawki. Na przykład, AIG American General ustala dopłaty tymczasowe zazwyczaj od dwóch do pięciu lat, w zależności od wnioskodawcy i leczenia raka. Dobrą wiadomością jest to, że mimo tych dodatkowych składek, które mogą być kosztowne, zostają one automatycznie zniesione po ustalonym terminie.

Specjaliści ryzyka ubezpieczeniowego dla osób z rakiem

Podczas szukania agencji ubezpieczeń na życie, zajmującej się obsługą klientów z historią nowotworową, czasami lepiej skorzystać z usług pośrednika specjalizującego się się w sprzedaży polis dla osób, u których wykryto raka.

Ci brokerzy będą znać konkretne pytania od ubezpieczycieli. Wielu brokerów współpracuje z kilkoma ubezpieczycielami. Dzięki temu wiedzą, która z firm oferuje najlepszą politykę cenową. Niektórzy pośrednicy mają specjalistów, którzy zajmują się zbieraniem dokumentacji medycznej oraz organizowaniem wszystkich niezbędnych dokumentów.

Sprawdź który ubezpieczyciel rozpatrzy Twój przypadek najbardziej pozytywnie. Następnie poproś o wycenę oraz określenie składki. Zawsze należy sprawdzić kondycję finansową ubezpieczyciela, zanim kupisz polisę. Upewnij się, że agent lub broker posiada licencję na sprzedaż polis ubezpieczeniowych.

Strategie w zakresie ubezpieczeń na życie dla osób z rakiem

Jeśli jesteś zdrowy, przeżyłeś raka, ubezpieczenia na życie jest coraz bardziej realne. Są rzeczy, które możesz zrobić, aby upewnić się, że otrzymujesz najlepszą ofertę w danym momencie.

1. Zbierz całą możliwą dokumentację medyczną, od pierwszej zaobserwowanej patologii. Pozwoli to ubezpieczycielowi uzyskać najpełniejszy obraz ciebie, twojego zdrowia i historii raka. Posiadanie informacji przed złożeniem podania, zmniejszy opóźnienia w procesie aplikacji, ponieważ ubezpieczyciel nie będzie o nie wnioskował i nie będzie musiał na nie dodatkowo czekać. Podane informacje mogą zaowocować niższą składką. Im mniej ubezpieczyciel wie o tobie, tym większą jesteś dla niego zagadką i bardziej prawdopodobne jest, że zaoferuje Ci odpowiednio wysokie składki.

2. Upewnij się, że zostały spełnione plany leczenia. Na przykład, jeśli lekarz poprosił cię o kontrolę w ciągu jednego roku i Ty nie byłeś już cztery lata, wybierz się do lekarza przed zaaplikowaniem o ubezpieczeie na życie. Ubezpieczyciel nie toczy się zaoferuje Ci polisy bez sprawdzenia rezultatów leczenia oraz bez wiedzy na temat Twojej aktualnej formy. Podobnie, jeśli miałaś raka piersi i masz badanie mammograficzne w grudniu a o ubezpieczenie wystąpiłaś w październiku, ubezpieczyciel prawdopodobnie poczeka na wyniki badań.

3. Weź ceny od kilku firm. Koszty polisy mogą być bardzo zróżnicowane w zależności od przedsiębiorstwa.

4. Sprawdź, czy możesz dostać grupowe ubezpieczenia na życie w zakładzie pracy, związku lub organizacji politycznej, do której należysz.

5. Zastanów się nad wariantami polisy, jeśli nie można uzyskać pełnego świadczenia na wypadek śmierci. W pierwszych latach trwania ubezpieczenia, jeśli osoba umrze na raka, firma płaci tylko zgromadzone składki i części wartości nominalnej. Jeżeli ubezpieczony umrze po określonym w polisie okresie,firma zapłaci pełną kwotę oblicze polityki.

Jeśli nowotwór jest skutecznie leczony, a ty jesteś w dobrej formie fizycznej, prawdopodobnie możesz uzyskać polisę ubezpieczeniową na życie. Jeżeli można wykazać, że jesteś zdrowy, a leczenie dało pozytywny rezultat, kilku ubezpieczycieli może konkurować o Twoje składki.

Może Ci się również spodoba