Jak picie kawy wpływa na twoją pamięć?

Picie kawy może sprawić, że poczujesz się czujny i pełen energii. Ale nie wszystkie efekty kofeiny na mózg są pozytywne. Zbyt dużo kofeiny może wywołać ból głowy lub wywołać stan niepokoju. Według ostatnich badań picie kawy może poprawić pamięć krótkotrwałą o około 30% przez około trzy godziny po jej spożyciu. Picie kawy może również hamować rozwój demencji u osób starszych.

Krótka odpowiedź brzmi, że kawa sprawi, że poczujesz się bardziej czujny, ale nie wpłynie to na twoją pamięć. Dzieje się tak za sprawą kofeiny – jednego ze składników kawy. Kawa istnieje od bardzo dawna i przeprowadzono wiele korzystnych badań dotyczących wpływu picia kawy na pamięć. Badania wykazały, że picie kawy po studiach może prowadzić do poprawy zachowania pamięci. Kawa może również pomóc w innych myślach, takich jak skupienie i koncentracja. Picie kawy z cukrem lub mlekiem również może poprawić nastrój!

Kawa może nie być dobra dla osób wrażliwych na kofeinę, a także dla kobiet w ciąży. Kawa to jeden z najpopularniejszych napojów na świecie. Zawiera kofeinę, która, jak udowodniono, pomaga w utrzymaniu pamięci i ogólnej czujności. Picie kawy ma wiele zalet, ale są też negatywy. Picie więcej niż 3 filiżanek kawy dziennie może prowadzić do odwodnienia, bezsenności, problemów z lękiem i zgagi. Jest to jednak napój bezpieczny – tylko jedna do dwóch filiżanek może być niebezpieczna dla niektórych osób z pewnymi chorobami. Korzyści płynące z picia kawy bezkofeinowej obejmują zapobieganie spożywaniu kofeiny regularnie lub w dowolnym momencie dla tych, którzy nie tolerują stymulującego efektu, który towarzyszy jej spożyciu.

Picie kawy było częścią porannej rutyny wielu ludzi. Podczas gdy niektórzy uważają, że poprawia nastrój i czujność, inni są przekonani, że ma to negatywny wpływ na ich pamięć. To trudny temat do odpowiedzi, ponieważ każdy ma różne opinie na temat tego, jak kawa na niego wpływa. Jednym z głównych punktów spornych jest zawartość kofeiny w kawie, która może wynosić od 45 do 70 mg na filiżankę. Może to również zależeć od rodzaju osoby pijącej kawę i jej ilości. Może być trochę prawdy w piciu kawy co najmniej raz lub dwa razy dziennie, co koreluje z lepszymi funkcjami poznawczymi, ale nie ma konkretnych dowodów na to, że picie zbyt dużej ilości może negatywnie wpływać na twoją pamięć

Może Ci się również spodoba